x kg

x kg
3/8
24/05 – 10/06/2016

Gluži kā turīgs tūrists no Berlīnes, dažu dienu laikā tas attopas tveicīgā pilsētā Portugāles ziemeļos. Izskats ir nedaudz mainījies – pāris nobrāzumi, kaut kas apdauzīts un sasists, bet dzīvs. Garmatains, plecīgs labdaris saņem to savās rokās un kā zinādams, no kurienes tas nāk un uz kurieni tam jādodas, ņem to sev līdzi. Dažu dienu laikā izskats ir mainījies – mazliet pieņēmies svarā tas sācis nepacietīgi trīties. Ceļojums uz Latviju lieksies pāri Francijai, Spānijai un vēl divreiz cauri Nīderlandes vidienei, kas rosina zināmu satraukumu. Viņš zina, ka ar katru pieturu tā svars tikai augs un transporta izdevumi kļūs arvien nepanesamāki. “Ceļo gudri!” brēc kāda kantora reklāma pilsētas avīzē. Arī pastnieks noslīd garām jaunās biksēs un pustukšu krūzi rokās. Visa pilsēta jūt – ir pienācis sūtījums*.

*Visi izstādē eksponētie kopdarbi ir radīti māksliniekiem nesatiekoties. Ar pasta starpniecību katrs objekts ir mērojis ceļu no vienas valsts uz nākamo, tādejādi nonākot visu apvienības biedru rokās. Katrā pieturpunktā objekts tiek modificēts pēc saņēmēja ieskatiem un atkal nosūtīts tālāk. Iesaistītās pilsētas – Porto (Rihards), Roterdama (Jānis K.), Enshede (Kristiāna), Berlīne (Jānis Dz.).

Apvienība “3/8“ ir četru mākslinieku grupa, kas piedalās izstādēs un publikācijās kopš 2014.gada. Grupa strādā pie mākslas darba kā savstarpēja sadarbības procesa izziņas, galvenokārt uzsverot darba tapšanas ceļu, kas jaunos apveidos atklājas izstādē “x kg”. “3/8“ sastāvu veido Kristiāna Marija Sproģe, Jānis Dzirnieks, Jānis Krauklis un Rihards Rusmanis.

Atbalsts: Valsts Kultūrkapitāla fonds, VKN

Foto: 3/8