Torņkalna draivs

Torņakalna draivs
Ieva Putniņa
7/06 – 8/07/2023

No blakus istabas uz atskan Tīnas Tērneres “It’s simply the best”. Ar to pietiek, lai Ieva būtu pamodusies un jau izvēlusies no gultas! “Nu ko, šī burvīgā dieniņa ir sākusies!” Ieva ar 5 kamieļiem un 3 aklajiem (soļu skaits) nonāk līdz kafijas automātam, ko izrādās Zane ar Putriņu pa nakti ir nosēdinājuši, non stop rukājot darbnīcā un dzerot kafiju. “He, he, tas nekas,” nodomā Ieva “Es taču varu kafiju pupas iebērt sev mutē un kārtīgi pazelēt”.
Domāts, darīts.
Salietojusies kafiju, Ieva sāk stūķēt savu džipu pilnu ar gleznošanas piederumiem un CD matricām. “Nekad jau nevar zināt, cik garš būs ceļš, labāk paņemt vairāk mūzikas,” prātīgi domā Ieva.
Izmetusi vien 2 lokus ap Torņakalnu, Ieva konstatē, ka viss ir tik nenormāli skaists, tāpēc viņa strauji griež stūri pa labi, viegli pārlec pār apmali un iebrauc tuvējā čūskulājā pagleznot.
Šajā izstādē ir redzamas gleznas, kur dabas studija konkurē ar iztēli.

— Margrieta Griestiņa

Ieva Putniņas interešu loks ir plašs – glezniecība, animācija, kino, performance. Vizuāli viņas darbi bieži vien atgādina kādas senākas mākslas tradīcijas, taču paradoksālie sižetu virpinājumi ļauj tiem atrasties pavisam mūsdienīgā pasaulē. Ievai patīk radīt butaforijas līdz tādai realitātes pakāpei, ka atliek vien tām pieskarties, lai saprastu, ka tās nav ēdamas vai lietojamas (bet varbūt ir?). Ieva ir Jaņa Rozentāla mākslas skolas pasniedzēja. Izstādījusies galerijā ‘’Low’’, festivālā ‘’Maboca’’, “Ag Gallery”, Rīgas cirka Ziloņu zālē un citur.

Atbalsta: VKKF, Rīgas dome

Foto: Līga Spunde