Joy and Mirror. Ostas pilsēta

Joy and Mirror. Ostas pilsēta
21/01 – 26/02/2016

Atklāšana: ceturtdien, 21. janvārī plkst. 19:00 ar mūziku no classik_woman un Rīta Saladža

Grupas izstāde, kurā piedalās Gedemins G. Akstins, Antans Gerliks, Petrs Išora, Ona Lazuraitīte, Rūtene Merkliopaite, Marija Olšauskaite, Jurgis Paškēvičs, Rītis Saladžis, Emilija Škarnulīte, Jons Žukausks

Organizē: Jurga Daubaraite un Monika Lipšica

Joy and Mirror ir ceļojoša mākslinieku rezidence, kuras mērķis ir pārkārtot un pārraut kultūras aktivitāšu ainavu. Vadoties pēc prieka principa, saskarsme ar lokalitātēm atklājas spoguļa veidā.

Kas notiktu, ja aktivitātes Sardīnijā, Gardone Rivjērā vai Atēnās varētu atspoguļoties citās vietās un citos apstākļos? Cik ilgi atspulgs ceļotu, lai sastaptos ar identisku sevi? Ceļojumā no Prieka uz Spoguli formas un saturi atkārtojas un atjaunojas, un vienlaikus mainās to aplūkošanas laikā.

Ostas pilsēta ir apkopojums ar mākslinieku darbiem, kas savākti vienlaikus un pēc kopā pavadīta laika Sardīnijā, Lago di Garda, Atēnās un Viļņā. Tā ir sekvence ar piedāvājumiem samainīties, atbalstīt, atrast video kameru, draugu, logu, grīdu, sarunu, baumas, subjektus, laiku, iepirkšanās sarakstu u.c. Joy and Mirror tāpat kā Ostas pilsēta ir apmaiņas prakse.

: nu, sildītājam kā palmai būtu jābūt ok.

: pieņemsim, ka Rīga ir pie jūras un gaisā ir pārpārēm sāls.

: šobrīd ir ziema, un būtu lieliski, ja mums būtu strūklaka-pisuārs. Vai arī tas drīzāk piestāvētu pavasarim? Redziet, Viļņā nav pārāk daudz strūklaku.

: ir koka sēkla, tu paņem to un iestādi – koks izaug. Tāpat viss šis kosmoss, kas ir iedomāts un ko nekad neesam redzējuši, ir šeit.

: es ļoti gribētu uz grīdas izliet ļoti sāļu ūdeni.

: nu, mums joprojām kaut kas trūkst.

: neaizmirsti pateikt, ka tilta margas būs slidenas.

: varbūt mums vajadzētu saģērbties, lai neviens mūs neatpazītu?..

: kādēļ saģērbties, ja neviens tāpat mūs tur nezina?..

: kad Geds nēsāja neredzamā cilvēka tērpu Sardīnijā, nezinot, ka tā bija Helovīna nakts.

: būtu labi, ja kāds no Rīgas vakara gaitā spēlētu.

: ja nu mēs atrodam to Rīgas pagrīdes slavenību, kas nav uzstājusies pēdējos 10 gadus, ko man parādīja, redzot viņu vien paslīdam aiz kolonnas?

Atbalsta Lietuvas Kultūras padome, Valsts kultūrkapitāla fonds, VKN

Foto: Līga Spunde