Laika Tips (Necessary Illusions)

Laiks Tips (Necessary Illusions)
Ola Vasiljeva
30/07 – 28/08/2021

Oļa Vasiļjeva (dz. 1981., Latvijā) dzīvo un strādā Hāgā, Nīderlandē. Viņas darbi plaši izstādīti starptautiski, to skaitā personālizstādēs BOZAR Laikmetīgās mākslas centrā (BE), Passerelle (FR), Vleeshal (NL), Kunstverein Münich (DE), Kunstverein Graz (AT), Supportico Lopez (DE), Pori Art Museum (FI), Kaiser Wilhelm Museum (DE), Art in General (US), Kim? (LV), De Appel (NL), un citur. Oļa Vasiļjeva ir viena no OAOA (The Oceans Academy of Arts) dibinātājām.

Vasiļjeva veido ievelkošas instalācijas, kurās viņa sakausē literāras, sociālas un kulturālas atsauces, lai radītu horeografētus inscinējumus. Viņas radošo darbību baro teatralitāte, Vasiļjevas instalācijas bieži meklē veidus, kā apgriezt telpisko sajūtu, pārnesot savus darbus uz fikcijas un skatuves mākslas apvāršņiem. Vasiļjevas darbībā šobrīd būtiskas ir idejas par pagrimumu, dažādu zināšanu formu sabrukumu, kā arī sociālu un kulturālu īslaicīgumu.

“Laika Tips” (“Necessary Illusions”) 427 galerijā tiecas no jauna interpretēt galerijas telpas fizikalitāti, atsaucoties uz tās iepriekšējiem iemītniekiem – mazā biznesa veikaliņu. Instalācija apvieno arhitektoniskas intervences, skulptūras, kulturālas nogulsmes un industriālas paliekas. “Laika Tips” sasaista tukšuma sajūtu, kas iesūkusies pilsētā, un dot tai taustāmu, vientulīgu klātbūtni. Kamēr galerijas telpa ir iekārtota gandrīz kā dekors, vilinošā aizskatuve paslēpusi zem piedurknēm vēl ko.

Atbalsts: VKKF, Stroom Den Haag

Foto: Līga Spunde