Alus metafizika. Virtuve

Alus metafizika. Virtuve
Vitenis Buroka
14/02 – 16/03/2017

Mēnesis ir tieši tik, cik nepieciešams, lai uzbrūvētu zāļu alu (gruit) – metafizisko pētījumu. Galerija 427 kļūs par virtuvi, fermentācijas inkubātoru un skatuvi tā manifestācijai caur cilvēka ķermeni. Nejaušībām nav vietas, raugs pielāgosies telpas īpatnībām šajā nestabilajā, virpuļojošā visumā. Tāpat klātesoša būs luga “Alus metafizika: cilvēku un mikroorganismu simpozijs” kā škidruma receptes avots un teksts mēles galā. Fermentācijas un garīgās transformācijas procesos atklāsies lugas tēlu raksturi, ļaujot piedzīvot epopeju, dionīsisku jautrību, metafizisku dūru cīņu.

Pavadījums: Φ

“Alus metafizika: cilvēku un mikroorganismu simpozijs. Pirmā un vienīgā kosmogonisko baumu grāmata” ir Buroka humoristiskais skatījums uz viņa pētījumiem un metodoloģiju, kas virpulī ierauj idejas par filozofiju, zinātni, fermentāciju, rituāliem, apreibināšanos un ēdienu. Tā vietā, lai vienkārši citētu un atreferētu savus pētījumus, mākslinieks iestudē pamatīgi piedzērušos diskusiju starp sevi un filozofu, zinātnieku un teorētiķu bariņu. Lugā Buroka nodarbojas ar vēderrunāšanu un apdzīvo dīvainu zvaigznāju, kas sastāv no tēliem, kas visi ir saskārušies ar novirzīšanās īpatnībām, – filozofiem Aristotelis, Epikūrs, Lukrēcijs, Džulija Annas un Mišelu Serresu, zinātniekiem Anrī Poinkāru un Iļju Prigoginu, un komponistiem un teorētiķiem Džonu Ranu un Mišelu Dellvilu, un citiem.
– Post Brothers

Vitenis Buroka (1990) ir mākslinieks un kurators, kuru interesē vēstures un atmiņas fragmentu redzamās un neredzamās manifestācijas, dokumentējot laika ritējumu un atbildot uz to ar horeogrāfiju, kustībām, naratīvu, lai izceltu pēdas, mēles un valodas “paslīdēšanu”. Viņa skatiens ir pievērsts sociālās vides un arhitektūras rituāliem un notikumiem. Vitenis Buroka absolvējis Viļņas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās tēlniecības nodaļu un pabeidzis Rupert rezidenču centra izglītības programmu. Viņš ir izstādījies mākslas telpā Autarkia Viļņā, Laikmetīgās mākslas centrā (CAC) Viļņā, Šauļu mākslas galerijā, Komplot Briselē, Nidas mākslas kolonijā, Granādas filmu festivālā un Rupert rezidenču centrā.

Atbalsts: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Lietuvas Kultūras padome, VKN, Malduguns