– stūrains –

– stūrains –
Miraks Džamals
30/03 – 3/05/2017

Liels, ass trijstūris, sadalīts nevienmērīgās daivās, šaurākajai slejoties augšup, ir shematiski precīza garīgās dzīves reprezentācija. Jo zemāka ir daiva, jo lielākas, platākas, augstākas un aptverošākas būs pārējās trijstūra daļas.
Viss trijstūris lēnām, gandrīz nemanāmi kustās uz priekšu un augšup, un tur, kur smaile ir “šodiena”, pārējās daivas būs “rītdiena” – tas ir, kamēr tikai pēc smailes iespējams saprast, kur ir šodiena, kas pret pārējo trijstūri izskatās kā neizprotama vervelēšana, rītdiena veido patiesu un jūtīgu otrās daivas dzīvi.
Kandinskis, Vasilijs. Par garīgumu mākslā (1910). Ņujorka: Solomon R. Guggenheim, 1946.

Miraks Džamals (Mirak Jamal) ir dzimis Teherānā, Irānā, uzaudzis Padomju Savienībā, Vācijā, ASV un, visbeidzot, Kanādā, kur studējis Ontārio Mākslas un dizaina koledžā Toronto. Viņš piedalījies daudzās starptautiskās izstādēs, starp tām nesenākās personālizstādes bijušas “Mother! Minsk! Where are you!” Sultana galerijā Parīzē (2016); “Mirak Djamal, IRONIMUS ’91” Rolando Anselmi galerijā Berlīnē (2016); “BRUSSELS OCT. 29TH, 2015” MonCheri Briselē (2015). Nesenākās grupas izstādes: “Black Hole Sun” The Loon Toronto (2016); “Dream Song 386” Cooper Cole Toronto (2015); “Conflicting Evidence un An Account of Discovery and Wonder” 1857 Oslo (2015). Mākslinieks dzīvo un strādā Berlīnē.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, VKN

Foto: Kristiāna Marija Sproģe