Regress

Regress
Beta Kolara & Ouens Raiens
24/04/2019 – 24/05/2019

“Regress” ir loģisks turpinājums sarunai, kas notiek starp māksliniekiem Betu Kolaru (Beth Collar) un Ouenu Raienu (Eoghan Ryan). Viņu pirmā kopīgā izstāde Juvenilia (2018) par konceptuālu atskaites punktu izmantoja atgriešanos pie saviem pusaudžu gadiem un tiem līdzi nākošo ontoloģisko izmisumu. “Regresija” atgriežās pat vēl agrākā stadijā.
Pupa (kūniņa) ir nobriešanas maisiņš, kas holometaboliskiem kukaiņiem atvieglo pārtapšanu no nenobrieduša kukaiņa par pieaugušu. Tas ir brīvlaiks starp kāpuru un imago. “Regresa” kontekstā pupa ir arī bērnu rotaļu istaba Airbnb dzīvoklī, kur mākslinieki paliek. Strādājot kopā intīmā, performatīvā veidā, abi mākslinieki aizvien dziļāk nododas agras bērnības izdomātām fantāzijām, laikā pirms Homo Sapiens, aizvēsturiskā robā.
“Regress” darbojas atpakaļ gaitā, lai izspēlētu kāpuru ar žurkas asti, iekūņojušos dibenā, pirms tas kļūst par galveno ziedu apputeksnētāju, lai varētu izlobīt jaunu sapratni par kaut ko, ko vēl nav iespējams iztaujāt, un, tā darot, (de)ģenerētu izstādi.

Beta Kolara (Beth Collar) dzimusi Kembridžā, Anglijā (1994). Viņa dzīvo un strādā Berlīnē. Nesenākie solo projekti notikuši Dilston Grove Londonā pēc Matt’s Gallery un CPG pasūtījuma, 2019; Waldo @ Matthew Gallery Ņujorkā; Primary Notingemā un Matt’s Gallery Londonā, 2018; Standpoint Londonā, 2017, un Fig 2 ICA Londonā, 2015. Nesenākās grupas izstādes un performances notikušas PiK Ķelmē; Bärenzwinger Berlīnē, 2019; Sans Titre Parīzē; Lady Helen Londonā; Goswell Road @ Balice Hertling Parīzē; Room E-10 27 @ Centre Berlīnē; Cell Project Space Londonā; Horse and Pony Berlīnē, 2018; Cafe Oto Londonā; Kunstverein München Minhenē; Kunstraum Londonā, 2017; Freida Muzejā Londonā; KW Berlīnē, 2016; Cubitt Londonā; Rijksakademie Amsterdamā; Raven Row Londonā; Serpentine Galleries Londonā; Somijas Fotogrāfijas muzejā Helsinkos, 2015. Viņa ieguvusi Mark Tanner tēlniecības balvu 2016/17.

Ouens Raiens (Eoghan Ryan) ir īru mākslinieks, kas šobrīd dzīvo Amsterdamā. Nozīmīgākās izstādes, performances un video senasi notikuši Īrijas Modernās mākslas muzejā Dublinā; South London Gallery Londonā; Rowing Londonā; Spike Berlīnē; Serralves muzejā Porto; IFI Dublinā; Outpost Noričā; Kem Varšavā; Cubitt Londonā; Kim? Laikmetīgās mākslas centrā Rīgā; CAC Viļņā; Catalyst Arts Belfastā, New Shelter Plan Kopenhāgenā un FACT Liverpūlē. 2019. gadā Raienu atbalsta Irish Visual Arts Bursary, un šobrīd viņš ir rezidents Rijsakademie van Beeldende Kunsten 2019/20.

Atbalsta VKKF, Culture Ireland

Foto: Līga Spunde